Makijaż permanentny to trudna sztuka upiększania twarzy na dłuższy okres czasu, nazywany często makijażem stałym, choć nazwa ta bywa myląca bowiem dobrze wykonany makijaż permanentny nie trwa na stałe, wybarwia się ze skóry stopniowo przez parę lat. Makijaż permanentny Bielsko-Biała, zapraszam.
Na czym polega?
To makijaż twarzy – brwi, kresek na powiece lub ust wykonywany igłą poprzez wprowadzanie pod skórę specjalnych kolorowych barwników. Zabieg przypomina tatuaż, jednak różni się od klasycznego tatuażu głębokością wprowadzania igły. W przypadku makijażu permanentnego pracujemy na poziomie naskórka (który ulega złuszczeniu).
Szkolenie na najwyższym poziomie. Prowadzącą zajęcia jest jedna z nielicznych linergistek w Polsce będącą wykładowcą akademickim. Absolutnie nie wymagamy zakupu żadnych naszych urządzeń i produktów po odbyciu szkolenia. Kursantki mają możliwość pracy aż na 4 różnych urządzaniach! Szczegółowa oferta szkolenia wraz z planem zajęć dostępna jest tutaj.
Jak długo utrzymują się efekty?
Popularne pytanie – jak długo utrzymuje się makijaż permanentny w skórze? Oficjalna odpowiedź brzmi – od roku do paru lat w zależności od wielu czynników – te panie, które posiadają cerę suchą dłużej będą się cieszyły swoim makijażem, zaś posiadaczki cery tłustej i mieszanej (w kierunku tłustej) szybciej będą musiały makijaż odświeżać. Najdłużej w skórze zostają kreski na powiece, najkrócej zaś brwi – włoski wykonane microbladingiem metodą piórkową.
Jak wyglada zabieg makijażu permanentnego?
Procedura zabiegu jest zawsze taka sama – zanim wykonamy zabieg, rysujemy kształt (brwi/usta). Wykonanie idealnego rysunku trwa nawet godzinę. Bardzo ważne jest odpowiednie rozrysowanie kształtu bowiem z reguły twarz nie jest idealnie proporcjonalna. Najtrudniejszym wyzwaniem dla stylistyki makijażu trwałego jest wyrównanie brwi czy połówek ust. Dopiero w momencie akceptacji rysunku przez moją klientkę, rozpoczynam zabieg. Wybieram mieszankę barwników, odpowiedni moduł higieniczny (czyli igłę) i osadzam kształt na skórze.
Czy zabieg jest bolesny?
Każda klientka pyta – makijaż permanentny boli? Tak, zabieg jest odczuwalny, ale dzięki stosowaniu odpowiednich kremów o działaniu relaksującym skórę, (łagodzącym ból) zabieg nie musi być bardzo bolesny. Nie bez znaczenia jest także tzw. próg bólu – bywa bardzo indywidualny i często spotykam się z tym, że część kobiet praktycznie nie odczuwa dyskomfortu podczas pracy, a są także takie Panie, dla których sam zabieg bywa nieprzyjemny. Obserwując reakcje klientek osobiście myślę, że najmniej przyjemne są kreski na powiece ze względu na obszar pracy – oczy reagują automatycznym mruganiem i mimowolnym zamykaniem.
Jak długo trwa wykonanie makijażu permanentnego?
Czas zabiegu zależy od rodzaju makijażu, jaki wykonujemy.
Rodzaj zabiegu | Czas trwania zabiegu |
---|---|
kreska na powiece | ok. 1 godzinę |
kreska dekoracyjna | ok. 2 godziny |
brwi metodą microblading (piórkowa) | ok. 2 godziny |
brwi metodą włosa | ok. 3 godziny |
brwi metodą cienia | ok. 3 godziny |
usta metodą cieniowania | ok. 3 – 4 godziny (w zależności od wielkości ust) |
usta metodą pełnego wypełnienia | ok. 4 godziny |
Podany przeze mnie czas zabiegu jest zależny od wielu czynników. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której szybciej kończę zabieg bowiem czeka już kolejna klientka, toteż nie umawiam więcej niż 2 osoby na makijaż permanentny w ciągu jednego dnia. To zabieg, do którego podchodzę bardzo odpowiedzialnie.
Jak wygląda makijaż zaraz po wykonaniu?
Makijaż wygląda intensywnie, kolor jest ciemny, rysunek bardzo wyraźny, skóra zmęczona, opuchnięta. Wiedza ta jest niezbędna by uniknąć przerażenia po zabiegu. Zawsze podkreślam, że efekt zaraz po jest dalece przerysowany od efektu, jaki uzyskamy po wygojeniu skóry i złuszczeniu się naskórka. Warto o tym pamiętać decydując się na makijaż permanentny.
Jak pielęgnować skórę po makijażu?
Podstawa to higiena – skórę ust i brwi skórę przemywamy wodą (uprzednio przegotowaną) i chronimy smarując kremem Bepanthen. Ważne by nie natłuszczać tego miejsca zbyt dużą ilością preparatu. W przypadku makijażu ust dbamy by nie dopuścić do rozwoju zakażenia czy opryszczki. Polecam używanie jednorazowych rurek do picia i dezynfekcję sztućców. Obowiązkowo używamy jednorazowych patyczków kosmetycznych.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego?
- choroby nowotworowe (zabieg można wykonać po uzyskaniu zgody lekarza, po upływie około roku od zakończenia chemioterapii itd. W trakcie leczenia nie można wykonywać zabiegów)
- epilepsja
- choroby układu odpornościowego
- infekcje dróg oddechowych
- choroby zakaźne (żółtaczka, AIDS, gruźlica, inne)
- opryszczka (w aktywnej fazie i nie zagojona)
- astma
- wysokie ciśnienie krwi
- choroby serca, kardiopatie, zawał, zastawka serca, rozrusznik, wszczepiona elektroda itp.
- cukrzyca (w niektórych przypadkach można wykonać zabieg, po uzyskaniu zgody lekarza)
- hemofilia, choroby krwi, hepatopatia, krwawienia
- infekcje, gorączka, stany podgorączkowe
- bielactwo
- patologie neurologiczne
- upośledzenia pracy układy chłonnego, żylnego
- choroby wątroby, nerek
- anemia, osłabienie organizmu
- alergia na środki znieczulające zawierające lidokainę
- alergia na wypełniacze zmarszczek
- ostatnio przebyta operacja, inne poważne choroby
- bliznowce
Zalecenia przed zabiegiem
W dniu zabiegu nie pijemy mocnej kawy, nie przyjmujemy leków rozrzedzających krew, alkoholu. Polecam dzień przed zabiegiem wykonać peeling brwi lub ust, następnie nałożyć maseczkę nawilżającą lub grubszą warstwę kremu. Jeśli to możliwe umawiamy się na zabieg w godzinach dopołudniowych – łatwiej wtedy znosimy ból. Zmęczenie i stres obniżają próg bólu.
Na co zwracać uwagę decydując się na zabieg?
Popularność makijażu permanentnego stale rośnie, coraz więcej osób oferuje wykonywanie tego rodzaju usługi. Wybierając gabinet warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów:
- higiena – czy linergistka (osoba wykonująca zabieg) używa jednorazowych igieł? Ważne by igła była otwierana w obecności klientki. Jeśli tego nie zrobiono, zawsze można poprosić o otwarcie nowej igły – jednorazowe igły są gwarantem bezpieczeństwa
- praca zawsze musi przebiegać w rękawiczkach ochronnych dezynfekowanych zaraz po założeniu
- wszystkie sprzęty powinny być zdezynfekowane (najlepiej owinięte folią zmienianą po każdym zabiegu), materiały higieniczne tylko jednorazowe
- pierwszym etapem zabiegu musi być rysunek wstępny – jest to warunek konieczny i nigdy nie decyduj się na zabieg jeśli linergistka od razu przystępuje do pracy igłą (odstępstwo od tej reguły obowiązuje wykonanie kresek na powiece – nie rysujemy ich wcześniej bowiem linię kreski tworzy naturalna linia rzęs)
- doświadczenie w wykonywaniu zabiegów – zanim podejmiesz decyzję przejrzyj zdjęcia prac wykonywanych przez osobę, która stworzy Twój makijaż
- cena – zbyt niska cena powinna być niepokojąca . Produkty niezbędne do wykonania zabiegu są kosztowne, cena zabiegu musi uwzględnić zarówno zakup materiałów, jak i doświadczenie, szkolenia itd. linergistki
Zapraszam również do siebie, gdzie prowadzę szkolenia grupowe jak i indywidualne na bardzo wysokim poziomie.
Czas trwania kursu: 5 dni (40-50 godzin).
Gdzie można wykonać zabieg?
Zapraszam serdecznie do kilku miejsc, gdzie w sterylnych i wysoce komfortowych warunkach wykonuję makijaż permanentny.
- Gabinet stacjonarny w Bielsku-Białej przy ul. Jana III Sobieskiego 185 (współpracuję ze Studiem Urody Synergia)
- Gabinet Kosmetyczny Wiktoria w Andrychowie przy ul. Krakowskiej 39 a (terminy do ustalenia po wcześniejszym kontakcie z gabinetem „Wiktoria”)
Makijaż permanentny Bielsko-Biała
Zapisy przyjmuję telefonicznie oraz poprzez formularz kontaktowy – Kontakt..
Najwcześniejsze wolne terminy dostępne mam przeważnie ok. 2 miesiące do przodu.
Polecam również przydatne artykuły dotyczące wyboru najlepszej metody makijażu permanentnego:
- Mnogość technik makijażu permanentnego brwi – co wybrać? – przegląd metod wykonania makijażu permanentnego brwi
- Makijaż permanentny metodą piórkową – microblading
- Wszystkie artykuły i wpisy blogowe związane z makijażem permanentnym