Makijaż permanentny brwi wykonujemy obecnie kilkoma metodami. Ich różnorodność (mnogość zdjęć, nazewnictwo oraz mity powielane przez wiele stylistek) przyprawia większość pań o przysłowiowy ból głowy. Uściślijmy to.

Makijaż permanentny brwi, metody dawniej i dziś

Jeszcze nie tak dawno, nie dalej jak cztery – pięć lat temu, gdy poznawałam temat makijażu od podszewki, popularne były pełne brwi rysowane na skórze niczym tatuaż. Efekty tamtych prac widoczne są nadal – wystarczy się rozejrzeć na ulicy, w kawiarni, w sklepie. Do teraz spotykam panie z „markerowymi” brwiami wykonanymi zupełnie niedawno. Rażą mnie głównie te stylizacje, w których brakuje naturalnych włosów w łuku brwiowym. Prawidłowo wykonany makijaż oscyluje wokół naturalnych brwi. Nigdy nie usuwamy wszystkich włosków ze skóry.
Obecnie ogromną popularnością cieszą się naturalne, delikatne, kobiece brwi, w których widzimy pojedyncze włoski. To dzięki nowoczesnym technikom wykonania makijaż permanentny przestaje kojarzyć się z przerysowanymi łukami w sztucznym kolorze usadowionymi powyżej naturalnej linii brwi. 

Publikuje tutaj zdjęcia makijaży permanentnych wykonanych parę lat wcześniej w konkurencyjnych salonach.

Mnogość technik makijażu trwałego, brwi permanentne – co wybrać dla siebie?

 

Celina Piwko-Jelonek, linergistka Bielsko-Biała. Specjalizuję się w naturalnych stylizacji makijażu permanentnego brwi.
Celina Piwko-Jelonek PMU Artist, facelove.pl

Skupiam się na trzech obecnie najpopularniejszych technikach makijażu permanentnego brwi, z których każda w efekcie finalnym wygląda naturalnie. Do wyboru mamy: microblading, metoda włosa, metoda pudru.

Microblading – ręczna metoda makijażu permanentnego brwi wykonywana specjalnym piórkiem zaopatrzonym w jednoraze ostrze. Stąd bardzo popularna nazwa „metoda piórkowa”. Ja microblading nazywam makijażem semi permanentnym bowiem jego wykonanie nie pozwala na długotrwały efekt makijażu w skórze. Jest to metoda dająca najbardziej naturalny efekt pojedyńczych włosków w skórze. Włoski te są faktycznie najcieńsze, z zasady szeroko usadowione w skórze. Osobiście wykonuję microblading stosunkowo rzadko – piórko nie daje mi możliwości pracy pod każdym kątem, nie nadaje się do odtwórczej pigmentacji brwi, a efekty utrzymują się najkrócej. W przypadku skóry suchej możemy spodziewać się trwałości powyżej roku, zaś u właścicielek skóry mieszanej, a tym bardziej tłustej, włoski znikną ze skóry po paru miesiącach.
Mircoblading polecam dla pań, które boją się typowego makijażu permanentnego, lubią wyglądać bardzo naturalnie, mają świadomość, że taki makijaż trzeba poprawiać częściej co wiąże się z dodatkowym kosztem.
Microblading odradzam paniom oczekującym wyrazistego, trwałego efektu, jak również paniom z tłustą skórą.

Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ pracuję wszystkimi technikami, a najważniejsze dla mnie jest zadowolenie klientki. Nie muszę przekonywać nikogo do jednej metody jak to bywa w przypadku wielu linergistek wykonujących jedną, konkretną metodę.

Przed podjęciem decyzji o wykonaniu makijażu permanentnego koniecznie przeczytaj ten artykuł, w którym opisuję krok po kroku jak przeprowadzany jest zabieg, jakie są Twoje prawa i obowiązki linergisty.

Metoda włosa – maszynowa metoda makijażu permanentnego brwi wykonywana za pomocą urządzenia i rączki z jednorazową igłą. Metoda często mylnie nazywana metodą piórkową (przynajmniej połowa klientek życzy sobie wykonanie metody piórkowej igłą :)). Makijaż wykonywany tą metodą wygląda naturalnie bowiem kształt brwi uzyskujemy poprzez tworzenie na całej szerokości pojedynczych włosków. Jest to technicznie najtrudniejsza metoda wykonania makijażu. Cały jej kunszt polega na odpowiednim ułożeniu włosków tak by nie krzyżowały się one z naturalnym włosem rosnącym w skórze. Każdy włosek powinien być powielony parokrotnie – precyzja polega tutaj na dokładnym prowadzeniu igły w konkretnej, bardzo cienkiej linii. Metoda ta jest niezwykle pracochłonna, dokładna, bardzo trudna dlatego nie często wykonują ją stylistki makijażu permanentnego. Spotykam się wręcz z błędnym stwierdzeniem jakoby po wykonaniu metody włosa w skórze zostawały blizny. Muszę to zdementować – poprawnie wykonana metoda włosa goi się i wyłuszcza ze skóry regularnie, bez żadnych blizn!  Mogę o tym zaręczyć z pełną odpowiedzialnością. Uważam, że takie wprowadzanie klientek w błąd wynika wyłącznie z braku umiejętności wykonania tej metody.

Makijaż permanentny brwi wykonany metodą włosa
Brwi permanentne wykonane metodą włosa. Zdjęcie wykonane bezpośrednio po pierwszym zabiegu.

Brwi permanentne wykonywane metodą włosa polecam paniom szukającym naturalnego, aczkolwiek trwałego efektu makijażu permanentnego.
Odradzam kobietom oczekującym mocnego, wyrazistego efektu, stylizacji brwi powyżej lub poniżej naturalnego łuku brwiowego. Metoda włosa najlepiej prezentuje się pomiędzy naturalnymi włosami.

 

Metoda pudru (ombre) – maszynowa metoda makijażu permanentnego brwi wykonywana za pomocą urządzenia i rączki z jednorazową igłą. Jest to wypełnienie łuku brwiowego w całości wykonane bardzo delikatnymi ruchami o niewielkim nacisku igły, dające efekt lekkiego rysunku na skórze jakby nałożony na skórę cień.

Obecnie ogromną popularnością cieszy się efekt ombre. Makijaż permanentny brwi Brwi ombrewykonanywany tą metodą polega na bardzo delikatnym zaznaczeniu początków, przodów łuku brwiowego po wzmocnienie koloru na cieńszych końcówkach brwi. Uzyskujemy go poprzez niewielkie, umiejętne położenie barwnika u nasady brwi poprzez zintensyfikowanie go na końcu. Możemy także użyć do tego dwóch, trzech odcieni barwnika – od jasnego po ciemny według zasady, że początek brwi pozostaje jasny, a końcówka najciemniejsza. Prawidłowo wykonana metoda pudru nie jest wcale trwalsza od metody włosa. Paniom poszukującym długotrwałych, paroletnich efektów pozostaje klasyczna metoda cienia / kompaktu (pełne wypełnienie łuku brwiowego).

Metodę pudru polecam paniom lubiącym mocniejszy makijaż brwi z całościowym wypełnieniem nowego kształu.
Metodę pudru odradzam paniom poszukującym w makijażu lekkości, naturalnego efektu.

Brwi permanentne – o wyższości metody włosa nad pozostałymi

Zdjęcie makijażu permanentnego brwi bezpośrednio po zabiegu
Brwi permanentne, metoda włoskowa.

Specjalizuję się obecnie w metodzie włosa wykonywanej za pomocą igły. Oznacza to, że wykonuję tą metodę w zdecydowanej większości przypadków, ale decyzję wyboru zawsze pozostawiam klientce. Dlaczego wybrałam akurat tą metodę? Ponieważ makijaż permanentny brwi nie jest tożsamy z makijażem kolorowym, nie powinien w mojej opinii rzucać się w oczy, zaś jego zadanie polega na podkreśleniu naszej urody. Dla pań lubiących makijaż delikatny metoda włosa będzie idealnym rozwiązaniem, a dla miłośniczek makijażu intensywnego będzie tworzyła doskonałą bazę pod cienie lub pomady do brwi. Daje nam ona możliwość zabawy z intensywnością makijażu. Z punktu widzenia linergistki wykonanie metody cienia na wcześniejszej metodzie włosa nie jest żadną trudnością, niestety stworzenie ładnych, precyzyjnych włosków na cieniu, pudrze nie zawsze jest możliwe. Muszę w tym miejscu zaznaczyć, że metoda włosa z czasem (po upływie ok. 1,5-2 lat) powoli zmienia się w skórze w delikatny cień. Wiem także z doświadczenia jak wiele precyzji, doświadczenia oraz talentu potrzebne jest by dobrze wykonywać metodę włosa. Ze względu na jej naturalność jak i trudność w wykonaniu pozostanie nadal najbardziej cenioną metodą makijażu permanentnego brwi na rynku.

Naturalnie wyglądający makijaż permanentny brwi - metoda włosa
Brwi permanentne wykonane metodą włosa. Zdjęcie wykonane bezpośrednio po pierwszym zabiegu.
Brwi permanentne wykonane metodą włosa
Makijaż permanentny brwi wykonany metodą włosa – 5 minut po zabiegu.
Zapraszam do mojego gabinetu w Bielsku-Białej, poniżej mapa miejsc z których przyjechały do mnie klientki w ostatnim roku. Czas oczekiwania na wolny termin to przeważnie dwa miesiące:
Makijaż permanentny - klientki z Europy
Nowość – organizujemy szkolenia makijażu permanentnego, również dla osób początkujących!
Szkolenie na najwyższym poziomie. Prowadzącą zajęcia jest jedna z nielicznych linergistek w Polsce będącą wykładowcą akademickim. Absolutnie nie wymagamy zakupu żadnych naszych urządzeń i produktów po odbyciu szkolenia. Kursantki mają możliwość pracy aż na 4 różnych urządzaniach! Szczegółowa oferta szkolenia wraz z planem zajęć dostępna jest tutaj.
Szkolenie makijaż permanentny Bielsko-Biała