Wiele kobiet zastanawia się nad tym skąd bierze się tak duża rozbieżność cenowa zabiegów makijażu permanentnego. Dlaczego w tym samym mieście np. cena makijażu permanentnego brwi u jednej specjalistki kosztuje 600 zł. u innej 1000 zł? Ponieważ sama mam już spore doświadczenie i przeprowadziłam setki tego typu zabiegów, coraz częściej klientki pytają się skąd wynikają tak duże różnice. Już wyjaśniam.

Makijaż permanentny cena – 5 czynników mających wpływ na koszty makijażu permanentnego

Na koszt makijażu permanentnego wpływają następujące czynniki:

  1. Wykształcenie i kursy odbyte przez linergistkę
  2. Wykorzystywane urządzenia do mikropigmentacji oraz igły / moduły
  3. Stosowane materiały higieniczne
  4. Lokalizacja gabinetu
  5. Popularność linergistki na rynku, jej doświadczenie i opinie na jej temat

Cena makijażu permanentnego zależy jeszcze od wielu innych czynników, ale skupmy się na tych pięciu.

Makijaż permanentny cena, czyli rozbieżności w kasztach zabiegu

Cena makijażu permanentnego, a wykształcenie i kursy odbyte przez linergistkę

W czasie gdy ja stawiałam swoje pierwsze kroki z makijażem permanentnym, nie było jeszcze dostępnych dofinansowań do szkoleń. Wiadome jest, że szkolenie, szkoleniu nie jest równe. Pamiętam, że w tamtym czasie można było zrobić kurs np. za kwotę X, ale równie dobrze za kwotę trzykrotnie większą. Pomimo tego, że przed swoim pierwszym szkoleniem miałam już kilkuletnie doświadczenie (jako teoretyk w instytucie szkoleniowym) oraz jako praktyk w jednym z bielskich gabinetów, postanowiłam postawić na jakość – wybrałam najdroższe w tamtym czasie szkolenie dostępne na rynku, które najbardziej odpowiadało mi swoim programem od strony merytorycznej, a do tego odbywało się ono na drugim końcu Polski. Należy jednak zwrócić uwagę, że mogłam się wyszkolić za kwotę kilkukrotnie niższą.

Makijaż permanentny cena, a urządzenia wykorzystywane do mikropigmentacji oraz igły / moduły

Wybór szkolenia nierzadko może decydować o wyborze urządzenia do mikropigmentacji – wiele instytutów szkoleniowych organizuje szkolenia, wraz z zakupem oferowanego urządzenia. Zakup urządzenia z kolei będzie decydował o przyszłych kosztach bieżących pracy. Rozbieżność może tu być bardzo duża – ogromna! Na przykład możesz kupić urządzenie w cenie kilkuset złotych sprowadzając go samej zza wschodniej granicy, ale bez problemu znajdziesz urządzenie za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Różnica jest naprawdę spora, a sam wybór dla osoby niedoświadczonej będzie bardzo trudny. Dlaczego? Bo liczą się szczegóły – niektórymi urządzeniami na przykład nie da się prowadzić igły aby wykonać idealny włos (w przypadku makijażu permanentnego brwi metodą włosa). Ja na sam początek wybrałam urządzenia za kilkanaście tysięcy złotych – tak jak pisałam wcześniej, stawiałam na jakość. Obecnie mam już łącznie cztery urządzenia.

Cena makijażu permanentnego, a stosowane materiały higieniczne / kosmetyczne

To jeden z niewielu szczegółów, o którym klientki nie wiedzą decydując się wykonać zabieg makijażu permanentnego. Będąc klientką bardzo często można spotkać się z sytuacją, że nie zostanie nałożony krem o działaniu przeciwbólowym. Dlaczego? Bo to dodatkowe koszty (ostatnio kupowałam taki produkt za ponad 500 zł). Tak samo sprawa wygląda z materiałami higienicznymi – można stosować te najdelikatniejsze na rynku, lub kilkukrotnie tańsze. Skórę podczas zabiegu można przemywać samą wodą, a można to robić solą fizjologiczną, innymi preparatami o działaniu antyseptycznym co znacznie podnosi koszt zabiegu, ale ja nigdy tych kosztów nie obniżam. Wybieram jakość i bezpieczeństwo.

Cena makijażu permanentnego, a lokalizacja i standard gabinetu

Lokalizacja ma ogromne znaczenie – w Warszawie, czy Krakowie zapłacisz za zabieg makijażu permanentnego prawdopodobnie więcej niż w mniejszych miastach, ponieważ koszty najmu są znacznie wyższe. Opiszę to na swoim przykładzie – rozpoczynając pracę nie miałam większych funduszy, wynajęłam mały gabinet, bez parkingu dla klientów. Płaciłam kwotę X za najem. Po wypromowaniu swojej marki i wykonaniu kilkuset zabiegów wynajęłam lokal w najnowocześniejszej lokalizacji w Bielsku-Białej. Wszystko mamy tu zinformatyzowane, sterowane z poziomu telefonu (drzwi, muzyka, kamery, itp.), jest prywatny parking, ekskluzywne wnętrza, ale to kosztuje. Obecnie płacę kwotę trzy razy wyższą za najem. W związku z tym podniosłam ceny zabiegów o 100 zł. Tylko zwróć uwagę – ja stawiam na jakość od samego początku.

Cena makijażu permanentnego, a popularność linergistki na rynku, jej doświadczenie i opinie na jej temat

Według mnie doświadczenie linergistki i opinie na jej temat są tak naprawdę kluczowe w cenie zabiegu makijażu permanentnego. Jednak jest to wynikiem pozostałych czterech omówionych czynników.

Otwierając działalność ustaliłam ceny np. makijażu permanentnego brwi na poziomie 900 zł i były to jedne z najwyższych cen w mieście. Dlaczego? Dlatego, że tak jak to już wielokrotnie wcześniej powtarzałam – postawiłam na jakość: najlepsze szkolenie, najlepsze urządzenie, najlepsze moduły igieł (igły nano, najdroższe na rynku), najdelikatniejsze materiały higieniczne i największe możliwe zaangażowanie jakie sobie mogę wyobrazić. Chciałam, żeby moje usługi były synonimem jakości. Miałam rację, już po kilku miesiącach mój grafik zapełnił się na kilka miesięcy do przodu. Po roku wynajęłam lokal w jednym z najnowocześniejszych obiektów w Polsce, podniosłam ceny o 100 zł, a czas oczekiwania na termin wzrósł dwukrotnie! Wniosek jest taki: najważniejsza jest jakość, klientki wcześniej czy później to docenią.

W ostatnim czasie można zaobserwować oferty zabiegów makijażu permanentnego na „grouponach” w cenie 100-200 zł. Jak to możliwe, biorąc pod uwagę, że „groupon” pobiera z tego jeszcze połowę kwoty? Sama się zastanawiam. Taki zarobek nie pokrywa nawet kosztów najmu lokalu. A gdzie koszty materiału? Sama oferuję cenę 1000 zł – jest to koszt dwóch, ok. 3 godzinnych spotkań: zabieg bazowy i dopigmentowujący. Wliczając w to wszystkie kwestie organizacyjne, na jedną klientkę poświęcam ok. 8 godzin pracy. Może ten artykuł choć trochę uświadomi nieświadome klientki. Nieświadome, że wybierając ofertę cechującą się niską ceną, prawdopodobnie umawiają się do osoby dopiero początkującej w tym zawodzie. Materiały, które MUSZĄ być jednorazowe, kosztują, bezpieczne, certyfikowane barwniki o wysokim stopniu krycia, sporo kosztują, czas pracy linergistki także kosztuje. Skąd więc wynika tak niska cena? Ja tego nie wiem, ale nigdy nie zdecydowałabym się na takie ryzyko biorąc pod uwagę, że zabieg wykonywany jest na naszej twarzy i polega na przerwaniu skóry. Musi być higieniczny, sterylny i bezpieczny.

Nowość – organizujemy szkolenia makijażu permanentnego, również dla osób początkujących!
Szkolenie na najwyższym poziomie. Prowadzącą zajęcia jest jedna z nielicznych linergistek w Polsce będącą wykładowcą akademickim. Absolutnie nie wymagamy zakupu żadnych naszych urządzeń i produktów po odbyciu szkolenia. Kursantki mają możliwość pracy aż na 4 różnych urządzaniach! Szczegółowa oferta szkolenia wraz z planem zajęć dostępna jest tutaj.
Szkolenie makijaż permanentny Bielsko-Biała