Dziś miałam okazję wykonać makijaż do sesji zdjęciowej dla bielskiego magazynu 2B STYLE. Sesja fotograficzna nawiązywać będzie do obrazu „Otrera” autorstwa bielszczanki – Anny Godlewskiej. Fotografią zajęła się fantastyczna Cobra Ostra, zaś cała sesja odbyła się w Black Color Studio.

  

 

 

Inspiracja

Otrera według Ani Godlewskiej to kobieta silna nawiązująca do mitycznej matki Aresa. Artystka pracuję z metalem,metalowe ornamenty wykonuje w nowatorski sposób, ale korzystając z technik dawnych. Techniki te to: repusowanie i cyzelowanie, czyli zdobienie blachy poprzez tłoczenie na zimno wgłębień, tworzących po drugiej stronie wypukłe wzory i rysunki.

Poznałam dziś Anię i zupełnym przypadkiem okazało się, że obie uczyłyśmy się artystycznych makijaży oraz sztuki charakteryzacji w tej samej Francuskiej Szkole Wizażu w Krakowie 🙂

Gorąco polecam Wam metalowe, doskonałe detale w wykonaniu Ani (http://www.metalovestory.pl/).

Makijaż kobiety odważnej

Pracowałyśmy wspólnie z ekipą stylistek nad efektem współczesnej Otrerii- kobiety silnej,  zdecydowanej,  odważnej,  pewnej siebie.

Mój makijaż wyrażał niezależność i siłę.

Wykonałam makijaż w stylu smoky eyes z wycieniowaniem oka na zewnątrz co dodaje spojrzeniu drapieżności, tzw. kocie oko podkreśla kobiet silny charakter i przebojowość kobiety.

Mocny, wyrazisty makijaż powiek potrzebuje oprawy – długich rzęs. Rzęsy muszą być czarne, wyczesane, ale nie teatralne – świadomie nie zdecydowałam się na sztuczne rzęsy by podkreślać siłę charakteru bez sztuczności.

Co ważne w tym makijażu –  stawiam na pewną klasykę – podkreślamy mocno oczy lub usta. Ja wybrałam oczy więc makijaż ust staje się subtelnym tłem.

      

Makijaż w świetle reflektorów

Makijaż do sesji zdjęciowej musi być wyrazisty, a cera raczej matowa. Zdjęcia pokażą każdy błąd i nierówności toteż pracuje dłużej niż przy klasycznym makijażu (stąd też wydłużony czas pracy przy makijażu ślubnym).

Zawsze wybieram kosmetyki dedykowane profesjonalistom – bez względu na to czy pracuje przy sesji zdjęciowej, czy też w domu prywatnej klientki. Moim faworytem od lat zostaje francuska marka Make Up Atelier Paris.

 

 

Efekt końcowy makijażu

 

Na zdjęciu widać efekt makijażu uzyskany bezpośrednio po zaś najlepsze dopiero przed nami. Ja sama nie mogę doczekać się zdjęć w pełnej stylizacji.