Mamy to! Moja marka FaceLove® jest od dzisiaj zastrzeżonym w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej znakiem towarowym! Formalności trwały 7 miesięcy i właśnie dziś otrzymałam pismo z pozytywną decyzją wydaną przez Departament Znaków Towarowych. Istotnym faktem jest to, że zastrzeżenie obejmuje znak słowny, a nie tylko logo firmy.

facelove-logo

FaceLove - decyzja przyznania prawa ochronnego na znak towarowy przez Urząd Patentowy RP

Co to oznacza?

Znaczy to, że od dzisiaj na terenie kraju posiadam wyłączność praw do wykorzystywania słowa FaceLove w kontekście prowadzenia szkoleń oraz wykonywania usług zakresu wizażu jak i makijażu permanentnego.

FaceLove - krzesło wizażysty

FaceLove - krzesło wizażysty

 

 

Formalności

Wszystkie formalności sprowadzają się do uzupełnienia jednego wniosku, który można wysłać online oraz opłaceniu kilkuset zł. W przypadku braku błędów formalnych, po miesiącu zostaniemy poinformowani, że rozpoczyna bieg trzymiesięczny okres sprzeciwowy, podczas którego konkurencja ma możliwość zgłaszania swoich uwag względem naszego znaku towarowego. Jeśli wszystkie przebiegnie pomyślnie Urząd Patentowy udziela ochrony na nasz znak i ogłasza to w biuletynie. Od momentu złożenia wniosku do ogłoszenia mija przeważnie ok. 6 miesięcy.

Baza znaków towarowych

Klikając tutaj możecie przeszukiwać zastrzeżone znaki towarowe nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Również te wygasłe, czy będące w okresie sprzeciwowym.

Tutaj natomiast dostępny jest Biuletyn Urzędu Patentowego RP.