Miesiąc temu przeprowadzałam zabieg makijażu permanentnego brwi Pani Monice. Przedstawione zdjęcie wzbudziło duże zainteresowanie i zostałam poproszona o przedstawienie efektów już po ich wygojeniu. Ponieważ ostatnio, po miesiącu spotkałyśmy się na finalnym zabiegu korekcyjnym, wykonałam zdjęcia zarówno przed jak i po korekcie. Dodałam również to przedstawiające naturalne brwi Pani Moniki przed pierwszym spotkaniem.

Brwi permanentne wykonane metodą włosa
Brwi permanentne wykonane metodą włosa – wszystkie etapy realizacji

Wykonanie pracy zgodnie ze sztuką

Makijaż permanentny wykonywany metodą włosa wygląda naturalnie ponieważ kształt brwi uzyskujemy poprzez tworzenie na całej szerokości pojedynczych włosków. Ja stosuję najcieńsze, ale i zarazem najdroższe na rynku igły nano. Jest to technicznie najtrudniejsza metoda wykonania. Technika techniką, ale w tym rzemiośle najważniejszym elementem jest nadanie im odpowiedniego kształtu. Od samego początku mojej pracy z makijażem permanentnym bardzo pomocne okazało się długoletnie doświadczenie w zakresie wizażu. Przez 10 lat malowałam i nadawałam kształty już dosłownie tysiącom brwiom kredkami, cieniami i pomadami.

W mojej pracy zawsze najważniejsze jest dobierać kształt tak, aby był najbardziej zbliżony do naturalnego. Prawidłowo wykonany makijaż permanentny znajduje się w naskórku, nie zaś w skórze właściwiej jak ma to miejsce w przypadku tatuaży. Co za tym idzie, makijaż permanentny stopniowo wybarwia się ze skóry, zaś wszelkie stylizacje brwi zdecydowanie powyżej naturalnego łuku zmuszają klientkę do depilacji wszystkich włosów wyrastających poza nadanym kształtem. Długotrwała depilacja często narusza cebulki włosowe, czego konsekwencją jest ich trwałe uszkodzenie i włoski przestają wyrastać w danym miejscu. Kiedy makijaż permanentny z biegiem lat wyłuszczy się ze skóry, klientka pozostaje zmuszona niejako do stałego wykonywania makijażu permanentnego, bowiem naturalnych włosków w skórze brakuje. Dlatego ja staram się unikać tak odtwórczej stylizacji łuku brwiowego, a jedynie podkreślać naturalny kształt uzupełniając wszelkie braki, nadając wyraźnego charakteru brwiom lub odwrotnie – wrażenie łagodności, subtelności – w zależności od typu urody. Zawsze staram się być jak najbliżej natury.

Zapraszam do świata Facelove w Bielsku-Białej 🙂
Celina

Informacja na dzień 16 luty 2018

Najbliższe wolne terminy na zabiegi makijażu permanentnego mam dostępne od połowy maja 2018. 1 marca zostanie zaktualizowany cennik, ale ceny pozostaną bez zmian dla każdej rezerwacji (niezależnie od terminu) potwierdzonej do końca tego miesiąca.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć mapę na której zaznaczam miejsca z których przyjechały do mnie klientki 🙂
Mapa klientek