Wiele klientek pyta mnie o metodę jaką wybrać decydując się na makijaż permanentny brwi. Podstawa to Wasze oczekiwania – jaki efekt lubicie? Do wyboru mamy 3 rodzaje / techniki wykonania makijażu:

  • pełne, cieniowane brwi o mocnej końcówce i delikatnej nasadzie – widoczny kształt i kolor, efekt mocnego makijażu
  • brwi, których kształt tworzą pojedyncze wrysowane włoski w bliskiej odległości – naturalny efekt
  • bardzo cienkie włoski wykonane tzw. piórkiem na całej powierzchni brwi (microblading) – najdelikatniejszy efekt

Są także wytyczne przy których nie mamy pełnego wyboru technik – kiedy korygujemy starszy makijaż permanentny brwi, który ma swój kształt i kolor, najczęściej robimy to metodą cienia bowiem na ciemnym kolorze włoski nigdy nie będą widoczne (po wygojeniu). Podobnie rzecz ma się w przypadku Pań, które mają tłustą cerę – gruba, tłusta skóra nie nadaje się do pigmentacji włosków ani microbladingu. Efekt pigmentacji bardzo szybko zniknie, włoski rozejdą się w cień.

Trwałość każdej z metod jest inna. Najdłużej w skórze zostaną brwi cieniowane, zaś najkrócej włoski po microbladingu. Wynika to z metody wykonania. Tak więc im bardziej naturalny efekt, tym krócej będziemy się nim cieszyć. 

Jaką technikę makijażu permanentnego brwi ja cenię sobie najbardziej?

Naturalnie wyglądające brwi permanentne - metoda włosa zaraz po zabiegu
Makijaż permanentny brwi, zdjęcie wykonane bezpośrednio po zabiegu.

Zdecydowanie włoski wykonane urządzeniem.

Dlaczego? Ta metoda makijażu permanentnego brwi da najbardziej naturalny efekt jaki można uzyskać przy pomocy igły, a dzięki pracy na poziomie naskórka włoski nie znikają ze skóry tak szybko, jak te wykonane piórkiem. Aby cieszyć się nimi długo, wystarczy odświeżyć kolor po ok 2 latach od pigmentacji.

Przed podjęciem decyzji o wykonaniu makijażu permanentnego koniecznie przeczytaj ten artykuł, w którym opisuję krok po kroku jak przeprowadzany jest zabieg, jakie są Twoje prawa i obowiązki linergisty.

Na zdjęciach widoczne brwi metodą włosa bezpośrednio po zabiegu. Kolor jest intensywny, włoski widoczne. Po wygojeniu skóry efekt będzie o wiele bardziej delikatny.

Brwi permanentne wykonane metodą włosa
Brwi permanentne wykonane metodą włosa – wszystkie etapy realizacji

Zapraszam do siebie!

Moje studio znajduje się w centrum przepięknego Podbeskidzia w Bielsku-Białej. W ostatnim czasie (w roku 2017) wykonywałam makijaże permanentne paniom, które przyjechały do mnie specjalnie również z odległych miast, takich jak Gdańsk, Tychy, BytomMikołów, Pszczyna, Dąbrowa Górnicza, oraz z zagranicy: Holandii, Austrii, Irlandii, Norwegii, SzwecjiWłoch, czy Wielkiej Brytanii. Myślę, że jest to wynikiem tego, że od zawsze stawiałam na jakość wykonywanej przeze mnie pracy i jestem w tej kwestii bezkompromisowa. Twoja radość – moja satysfakcja. Tak jest prościej.


Poniżej zaznaczyłam miejsca z których przyjechały do mnie klientki w ostatnim roku. Czas oczekiwania na wolny termin to przeważnie dwa miesiące:

Makijaż permanentny - klientki z Europy

Nowość – organizujemy szkolenia makijażu permanentnego, również dla osób początkujących!
Szkolenie na najwyższym poziomie. Prowadzącą zajęcia jest jedna z nielicznych linergistek w Polsce będącą wykładowcą akademickim. Absolutnie nie wymagamy zakupu żadnych naszych urządzeń i produktów po odbyciu szkolenia. Kursantki mają możliwość pracy aż na 4 różnych urządzaniach! Szczegółowa oferta szkolenia wraz z planem zajęć dostępna jest tutaj.
Szkolenie makijaż permanentny Bielsko-Biała
Facelove | microblading metoda piórkowa bielsko
Zdjęcie wykonane podczas szkolenia w jednym z najlepszych Międzynarodowych Instytutów Makijażu Permanentnego u Aleksandry Góreckiej – Mistrzyni Świata w makijażu permanentnym ust (PMU) prestiżowej PhiBrows Branko Babic Academy. Prekursorki nowoczesnych technik trójwymiarowego makijażu permanentnego Shadelicious i Shadelicious SUPREME.

Warto również przeglądnąć równie przydatne artykuły dotyczące wyboru najlepszej metody makijażu permanentnego:


Zapraszam do Bielska-Białej 🙂
Celina Piwko-Jelonek